OYSTER  SERİSİ BEYAZ YAĞLAR

Beyaz yağlar bir başka deyişle farmasotik beyaz ve teknik beyaz mineral yağlar yüksek oranda non-polar parafinik hidrokarbonlardan oluşan çok iyi rafine edilmiş mineral yağlardır. Renksiz, kokusuz, tatsız ve hidrofobik olmaları sayesinde kozmetik, ilaç, kimya ve plastik başta olmak üzere endüstride çok farklı alanlarda kullanılmaktadır.

KOZMETİK SEKTÖRÜ
Farma beyaz mineral yağlar kozmetik sanayiinde cilt bakım kremi, temizleme kremi, güzellik losyonu, bebek yağı ve saç bakım ürünleri başta olmak üzere çok sayıda kozmetik formülasyonunda kullanılmaktadır.

İLAÇ ENDÜSTRİSİ
Farmasotik beyaz mineral yağlar ilaç endüstrisinde laksatif uygulamalar için iç yağlayıcı, merhem ve kremler için baz, katı ve yarı katı içerikler için taşıyıcı olarak kullanılmalarının yanı sıra kapsül ve tabletlerde ayırıcı olarak kullanılmaktadır.

TEKSTİL SANAYİ
Beyaz mineral yağlar tekstil sanayinde, fiber yağlayıcı, dikiş makinası yağı, iplik yağlama yağı gibi uygulamalarda kullanılmaktadır.

TARIM SANAYİ
Beyaz mineral yağlar, çevre ve insan açısından zararsız tarım olmalarından dolayı tarım sektöründe meyve ağaçlarının ilaçlanmasında kullanılan yazlık-kışlık yağ imalatında kullanılır.

PLASTİK SEKTÖRÜ
Beyaz Mineral Yağlar polistiren (PS), yüksek çarpma dirençli polistiren (HIPS), poliolefinler, termoplastik elastomer ve benzeri polimer uygulamalarında imal edilen ürünün eriyik akış hızını (melt flow rate) kontrol etmek amacı ile kullanılır. Beyaz yağlar ayrıca, PS, PVC, PP, TPE gibi polimer formülasyonlarında iç ve dış kaydırıcı olarak da kullanılmaktadır. Öte yandan beyaz yağlar, plastifiyan, katalizör taşıyıcı, kalıp ayırıcı ve pigment dispersiyon ajanı olarak kullanılmaktadır.

KİMYA SANAYİ
Beyaz mineral yağlar kimya sanayinde özellikle yapıştırıcı, hot melt, sanayinde, kağıt sanayiinde, deri kimyasallarının üretiminde, patlayıcı imalatında kullanılmaktadır.