Bakır Tel Çekme Yağları

Bakır Tel Çekme Yağları, Metalube Lubricool serisi, demir dışı (bakır ve kalaylı bakır ağırlıklı) tellerin çekimi için üretimi yapılmış geniş kullanım fonksiyonunda ve dayanıklı bir ürün serisidir. Her türlü koşullarda güçlü, güvenilir ve üstün bir performans sağlar. Kaba telden başlayarak, süper ince tellere kadar tüm tel çekimleri için geliştirilen ürünler, en güncel sentetik teknolojiye sahiptir. Ayrıca Metalube Lubricool bakır şeritlerin işlem sonucu istenilen şekile getirmek ve devam eden tavlama uygulamalarını yapabilecek ürünleri de içermektedir.

Metalube Lubricool serisi, dünyanın önde gelen kablo ve demir dışı tel üreticileri tarafından kullanılmakta olup, NIEHOFF, SAMP ve SICTRA tel çekme makine üreticileri tarafından da onaylı olarak önerilmektedir.

Ürün Özellikleri

  • Üstün yağlayıcılık özelliği sayesinde bakır tel çekme yağları konilere ve haddelerdeki aşınmayı azalttığı gibi tel çekme işleminin hızını da oldukça arttırır.
  • Kablo kaplama ve tavlama uygulamaları için düzgün parlak ve temiz bir yüzey sağlayarak teli uygun duruma getirir.
  • Mükemmel emülsiyon kararlılığı ve bakır sabunu oluşumuna karşı üst düzey mukavemeti sayesinde emülsiyon ömrü uzundur.
  • Emülsiyonun yüksek yağlayıcılık özelliği sayesinde tel kopmaları minimuma iner.
  • Sağladığı üstün temizlik özelliği ile makinenin ve parçalarının temiz kalmasını sağlayarak makine ömrünü uzatır. Bakım onarım masraflarını düşürür.
  • Katık sisteminin kombinasyonu köpüğe, bakteriye ve mantara karşı yüksek koruma sağlar.
  • Emülsyion yapısı, hidro siklon ve kağıt filtre sistemlerinde kolayca filtrelenmeye müsaittir.
  • Üstün pas koruyucu özelliği sayesinde makine aksamlarını ve tel yüzeylerini pastan korozyondan korur.

Türkiye’de metal işleme yağları sektörünün lider firması Petroyağ tarafından ürünleri hizmetinize sunmuş olup, ürünlerin kullanımı sırasında maksimum verim alabilmek için tüm teknik destek Petroyağ Teknik Servisi ile 80 ülke pazarında yer almalarından gelen tecrübe ve mükemmel arge ekibi ile Metalube Lubricool tarafından verilmektedir.