Teklube  metal işleme sıvıları konusunda dünyanın önde  gelen üreticilerinden biri olan  İngiliz firmasıdır.

Çevre ve insan sağlığı açısından tüm dünya kriterlerine uygun, performans olarak en  yeni  teknoloji işleme makinalarının gereksinimlerini  karşılayan metal işleme sıvıları üretmektedir.

Ürünleri dünya genelinde  başarı  ile  kullanılmaktadır.

En hassas işleme ihtiyaçları  olan havacılık sektöründe ciddi  çalışmaları  vardır. Fransız Safran Grup ( havacılık- savunma sanayi grubu ) Teklube firmasına onay veren en önemli firmalardan biridir.

Benzer  şekilde Teklube ürünleri  Rolls Royce, Ford, JCB gibi kendi sektörlerinde  en  önemli üreticiler  olan  firmalarda  onaylanarak  kullanılmaktadır.

 • Multimetal özellikte  olmaları ( pek çok malzemeye uygun olmaları – havacılık alüminyumları  titanyum v.b ),
 • Her türlü  sertlikteki sularda  başarı ile  problemsizce  kullanılabilmeleri,
 • En yüksek basınçta çalışan yeni teknoloji makinalarda dahi köpük problemlerini bertaraf  etmeleri

Teklube Ürün Grupları

Durasol Serisi metal işleme sıvıları, sıvı teknolojisinin sınırlarını zorlayan süper yüksek performanslı bir ürünlerdir.Önemli işleme ve üretim avantajları sağlayan tüm aşırı uygulamalarda kullanım için düşünülebilir.

Aerosaf Serisi metal işleme sıvıları özellikle havacılık sektöründe  kullanılan  özel  metal alaşımları için geliştirilmiş ve bunun dışında tüm malzeme işlemelerinde  kullanılmak üzere formüle edilmiş , havaclık sektörü firmalarından onaylı en  son teknoloji ürünlerdir.

Tüm Teklube metal işleme sıvıları  klor, formaldehid gibi katkı maddeleri kullanılmadan performansta önemli avantajlar sunan en son klorsuz teknolojilidir. Çevre ve insan sağlığı açısından dünyadaki tüm gerekli kriterleri karşılamaktadır. Yapıları gereği düşük köpük ve sert suya dayanıklıdır, çok çeşitli zorlu malzemelerde kullanım için uygundur ve otomotiv ve havacılık bileşenlerinin üretimi için mükemmel bir seçimdir.

Duracut Serisi Saf Kesme Yağları , tüm uygulamalar için  düşük duman oluşumu, mükemmel kesme performası  , üst düzey yüzey hassasiyeti veren  en son teknoloji katık paketleri ile formüle edilmiş  mineral bazlı  ve sentetik bazlı ürünlerdir.

Teklube Global Referanslar

Teklube Başarı Hikayeleri

Dünyanın en büyük iniş takımı ve fren sistemleri üreticisi, zorlu bir derin delik açma operasyonunda geçmişte Castrol Ilocut 219’u kullanmıştı. Bu büyük havacılık bileşenlerinin üretiminde kullanılan malzemeler yüksek mukavemetli çelik, titanyum ve alüminyumdur. AeroSaf DHB, müşteri için hem teknik hem de çevresel açıdan önemli bir dizi fayda sağlarken, önceki ürünü “uydurma” olarak değiştirmeyi başardı.

ARKA PLAN
aerosaf-dhb-iniş takımı
Mevcut ürün olan Castrol Ilocut 219, zorlu işleme süreçlerinde yüksek düzeyde kesme performansı sağladığı için daha önce kabul gören klorlu parafini temel alıyordu. Klorlu yağların dezavantajı, kullanımdaki yağın TAN sayısını önemli ölçüde artıran yük altında klorun parçalanmasıdır. TAN numarası, yağda oluşan ve sıvının erken değiştirilmesine ve atılmasına yol açan asidin ölçüsüdür. Asit kontrolsüz bırakılırsa korozyona neden olabileceğinden 4-6 ayda bir izlenmesi gerekir. Aerosaf DHB ise daha az izleme gerektirir ve her 24 ayda bir değiştirilir.

Hem çevresel hem de mali açıdan ömrünün sonunda yanmaya yol açan birçok dezavantajı olan geleneksel klorlu yağın aksine, Aerosaf DHB çevresel olarak kabul edilebilir ve PCAS 4001 standardına göre sertifikalandırılmıştır. Aerosaf DHB gerçekten benzersizdir ve Safran tarafından çelik, titanyum ve alüminyum için üç kategoride de stres korozyon testi standartlarını aşmaktadır.

 • özellikler ve faydalar
  Klorsuz
 • Önemli ölçüde artan yağ değişim aralıkları
 • Havacılık ve uzay endüstrisi gerekliliklerine uygundur
 • Uzun vadeli istikrar ve temizlik
 • Neredeyse kokusuz
 • Düşük uçuculuk/buğulanma/dumanlanma
 • Tehlike etiketi içermez
 • Geri dönüştürülebilir baz stoktan üretilmiştir
 • Geleneksel baz yağlarla üretilen ürünlere kıyasla kullanımda %30’a varan oranda daha verimli
 • Safran Onaylı (PCS 4001)
 • Çevresel olarak kabul edilebilir/düşük bertaraf maliyetleri

AeroSaf DHB Ayrıntıları
Aerosaf DHB, titanyum dahil olmak üzere yüksek alaşımlı çelikler ve havacılık alaşımları gibi sert makine malzemeleri için tasarlanmış üstün kaliteli, yüksek performanslı, derin delik delme sıvısıdır. Sınıfında lider soğutma ve EP performansı sağlar. Aerosaf DHB, tam PCAS onayına sahiptir ve çok çeşitli havacılık malzemeleri genelinde stres korozyon testini karşılayan benzersiz bir yağ yelpazesinden biridir.

En yüksek kalitede sentetik hidrokarbon baz stoklarına dayanan Aerosaf DHB, mineral yağ içermez ve bu nedenle, yapışkan birikintiler ve vernik oluşumuyla sonuçlanabilecek oksidasyona ve termal bozulmaya karşı doğası gereği dirençlidir. Böylece ürün ömrü uzar, temizlik ve etkin talaş giderme sağlanır.