Gıdaya Uygun Yağ ve Gresler

Gıda endüstrisinde kullanılan gıda ve içecek ekipmanların ve ambalaj makinelerinin hidrolik sistemlerinde kullanılmak üzere yüksek kaliteli hidrolik yağlardan geliştirilmiş ürünler gıdaya uygun yağ ve gresler olarak adlandırılır. Gıda ve içecek üretim makineleri ve cihazlarının yağlamasında kullanılacak hidrolik sıvısından dişli yağı ve grese kadar çok çeşitli yağları Çözüm Petrol ile temin edebilirsiniz. Çözüm Petrol’ün gıdada kullanılabilir yağ ve gresler NSF–H1 sertifikalı olup helal gıda üretiminde kullanım için onaylanmıştır.

Çözüm Petrol Gıdaya Uygun Yağ ve Gresler

Üretimde kullanılan tüm endüstriyel yağlar ve gresler gıdaya uygun olarak hazırlanmıştır. Özellikle gıda üretimi yapan proseslerde makina ve ekipman yağları kazara gıdaya karışma ihtimaline göre özel seçilmelidir ve insan sağlığına zarar vermenin önüne geçmelidir. Çözüm Petrol endüstride kullanılan tüm genel endüstriyel yağlar ve greslerin gıdaya uygun olarak üretmekte ve NSF–H1 sertifikasıyla kalitesini tescillemektedir.

Ürün Özellikleri

En önemli özellikleri, yüksek yağlayıcılıkları ve köpük önleyici özelliğe sahip olmalarıdır. Yüksek performansa sahip bu yağlar, gıda üretim proseslerinde bulunan dişlilerde, vakum pompalarında, proses pompalarında, kompresörlerde kullanılmak üzere önerilmektedir.

Öncelikli Avantajları Şunlardır:

  • Yüksek ve düşük sıcaklıklarda üstün yağlayıcılık.
  • Düşük uçuculuk.
  • Mineral yağlarla uyumluluk.
  • Yüksek korozyon direnci.
  • Hayvanlardan veya genetik olarak değiştirilmiş organizmalardan (GDO) türetilen doğal ürünleri içermez.
  • Vejetaryen ve kabuklu yemiş içermeyen gıdanın hazırlandığı yerlerde kullanım için uygundur.
  • Ekipman ömrünün uzatılmasına ve ekipman performansının iyileştirilmesine yardımcı olur.
  • Bakım aralıklarını uzatır ve üretkenliği artırır.
  • Bakım maliyetlerini ve genel tüketimi düşürmesiyle atığı azaltır.

Çözüm Petrol Gıdaya Uygun Greslerin Özellikleri

Yüksek performanslı yaygınca kullanılan gıda makina gresidir. Ürün ağır yükler altında çalışan rulman uygulamalar için uygun olur. Ayrıca sürtünmesiz yataklar, splin, vida ve sonsuz dişlilerde ve çelik-çelik veya çelik-bronz yüzeylerin temas ettiği mekanizmalarda önerilir. Alüminyum kompleks sabunlu farmosötik beyaz yağlar ile imal edilmiş alüminyum kompleks yapıda bir grestir. Gıda ekipmanlarında kullanıma uygun grestir. Çok zorlu koşullarda kullanıma uygundur. EP/AW katıkları mevcuttur. Çok iyi oksidasyon kararlılığına sahiptir. Mükemmel yük taşıma kapasitesine sahiptir. Gıda makinelerinde kullanıma uygundur.