MOLYKOTE

 

Özel Ürünler

Molykote HTF

Mineral yağ içerisinde katı yağlayıcı çözeltisi, özellikle sıcak şekillendirmelerde kullanılır.

Molykote HTP

Katı yağlayıcılı beyaz paste, özellikle sıcak şekillendirmelerde kullanılır.

Molykote L0500

Korozyona karşı kuru çinko kaplama.

Molykote METAL CLEANER

Metal yüzeylerin temizlenmesi için solvent karışımı.

Molykote METAL PROTECTOR

Metalik aksamların korozyona karşı korunması için solvent içerikli waks

MolykoteMETALFORM – 5 kd 393

Molykote  MULTIGLISS

5 özellikli pas sökücü. Metal koruyucu, su defedici, korozyon önleyici ve çok iyi nufuz edicidir.

Molykote S1010

Kaynak çapağının metal yüzeylere yapışmasını engellemek için su bazlı şeffaf sprey.

Molykote S1002

Atık bırakmadan buharlaşan, plastik uyumlu, kontakt temizleyici sıvı.

Molykote S1013

Metal işleme uygulamalarında çakıları korumak ve ömürlerini uzatmak için kullanılan sprey.

Molykote SEPERATÖR SPREY

Silikon esaslı kalıp ayırıcı ve yağlayıcı sprey

Molykote L 13

Kaygan lak ürünlerini incelticisi olarak kullanılan tiner. D 321 R, D 3484, 3400 A, 3402 C, 106, PTFE-N-UV, D 708.

Molykote 7414

Kaygan lak ürünlerini incelticisi olarak kullanılan tiner. 7405, 7409, 7620 ve D 10

Molykote FOOD GRADE OIL SPREY

Yağlayıcı maddelerin tesadüfi gıda temasına izin veren FDA21 CFR1789.3570 şartnamesine uygun mineral baz yağlı sprey

 

Mineral Baz Yağlı Gresler

Molykote 165 LT

Açık dişli sistemlerde kullanılmak üzere özel olarak üretilen aşırı basınca dayanıklı mükemmel yapışma kabiliyetine sahip molibdendisülfit içerikli mineral baz yağlı açık dişli gresidir. İçerisindeki yapışma arttıran katkılar sayesinde yüzeye mükemmel yapışma sağlar. İçerdiği katı yağlayıcılar daha önce hasar görmüş dişlilerin yüksek performansla çalışmasını sağlar. MOLYKOTE 165 LT genel olarak ekskavatör açık dişlileri, kırıcılarda, vidalı millerde, ağır yük altındaki dişli rotlarda ve darbeli yüke maruz açık dişlilerde kullanılır.

Molykote  BR-2 PLUS

Çok amaçlı ağır hizmet gresidir. Yüksek kaliteli lityum sabunlu gres maksimum orandaki katı yağlama maddelerinin yanı sıra MoS2 de içermektedir. Basınca karşı direnme gücü çok iyidir. Ağıryük altındaki yüzeylerde meydana gelen katı yağlama filmi sayesinde yağsız kalma durumunda bile yağlamayı sağlar ve ilave yağlama süresini uzatır. MOLYKOTE BR 2 plus genel olarak her türlü bilyeli, kaymalı yatak ile kılavuzlar, mafsallar ve kamalı millerde, düşük devirli ve darbeli basınçlara maruz kalan, açıkta çalışan yağlama noktalarında kullanılır.

Molykote  LONGTERM 2 PLUS

Aşırı basınçlara maruz kalan, orta dereceli hız sınırlarına yaklaşan, sürtünme pası tehlikesi, oluk oluşumu (Brinel Efekti) ve nem tehlikesi olan makine elemanlarının yağlanmasında kullanılır. MOLYKOTE Longterm 2 Plus genel olarak rulmanlı yataklar, kaymalı yataklar, mafsallar ve kamalı miller, kara taşıtları, demiryolu taşıtları, ve ağır sanayi makinelerinin manivela ve amortisör bağlantı noktalarında kullanılır. Suyla yıkanmaya karşı mükemmel dayanımı vardır. Deniz suyuna temas halinde dahi korozyona karşı koruyuculuğu en önemli özelliklerindendir

Molykote  LONGTREM 00

00 NLGI ya sahip halat ve kapalı sistem dişli kutusu yağlayıcısıdır. Özellikle halatlarda mükemmel yağlama ve koruma sağlar. İyi sızma özelliği sayesinde halatların ömrünü uzatarak üstün bir performans gösterir. Deniz suyuna karşı mükemmel dayanımı sayesinde gemicilik sektöründeki halatlarda kullanılabilir. Kapalı dişli sistemlerinde içeriğinde bulundurduğu MoS2 sayesinde aşınmaları önler, mevcut aşınmalarda dahi üstün performans gösterir. Aşırı yüklere karşı dayanımı mükemmeldir.

Molykote  LONGTREM 2/78

MOLYKOTE Longterm 2/78 aşırı basınçlara maruz kalan, orta dereceli hız sınırlarına yaklaşan, sürtünme pası tehlikesi, olukoluşumu (Brinel Efekti) ve nem tehlikesi olan makine elemanlarının yağlanmasında kullanılır. MOLYKOTE Longterm 2/78 genel olarak otomobil rot bağlantılarında, aks bağlantılarında ve aks başlarında kullanılır.

Molykote  LONGTREM W2

MOLYKOTE Longterm W 2 düşük ve orta dereceli basınçlara maruz kalan, yüksek hız sınırlarına yaklaşan, temiz, kirlenme istenmeyen, bilhassa suyla temas ve sürtünme pası tehlikesi olan makine elemanlarının yağlanmasında kullanılır. MOLYKOTE Longterm W 2 genel olarak gıda, eczacılık, tekstil endüstrisindeki makinelerin, kağıt imalatı, ev eşyaları ve ölçme makinelerinin yataklarında kullanılır.

Molykote  FB 180

Katı yağlayıcılar içeren yüksek ısı ve basınç gresidir. Laklama ve kurutma fırınları, vulkanizasyon ve ısıtma konveyör bantları rulmanlarında.elektrik motorlarının yağlanmasında kullanılır. İçerisinde bulunan bentonit katkısı nedeniyle damlama yapmaz. Özellikle elektrik motoru fan yataklarında damlama kötü sonuçlara neden olacağından güvenle kullanılabilir.

Molykote  1102

MOLYKOTE 1102 gaz musluklarının bilhassa doğal gazlı olanların yağlanmasında kullanılır. MOLYKOTE 1102 genel olarak doğalgaz tesisatlarının ana ve yan kollarındaki açma kapama vanalarında, ufak çaplı gaz musluklarının yağlanmasında kullanılır.

Molykote  G -67

Mineral yağ bazlı, 1 NLGI lı, plastiklerle uyumlu, ağır basınçlara dayanıklı katı yağlayıcılar ihtiva eden dişli gresidir. Özellikle plastik dişlilerin yağlanmasında kullanılabilir.

Molykote  X5 6020

Plastiklerle uyumlu ağır hizmet gresidir. NLGI değeri 1-2 arasıdır. Genellikle plastik dişlilerin yağlanmasında düşük ve orta hızlarda mükemmel yağlama performansı sağlar.

Molykote ®MULTILUB

Genel amaçlı içerisinde katı yağlayıcılar içermeyen grestir. MOLYKOTE Multilub düşük/normal basıncın ve orta dereceli hızların, nem ve su sıçramasının olduğu yağlama noktalarında kullanılır. MOLYKOTE Multilub plus genel olarak her türlü bilyeli yatak, kaygan ve düz yatak ile kılavuzlar, mafsallar ve kamalı millerde, kullanılır.

Molykote  G-0100

Genel amaçlı poliürea kalınlaştırıcılı yüksek sıcaklık, ağır hizmet rulman gresidir. Fan yataklarında, elektrik motorlarında, su pompası rulmanlarında, kimya ve kağıt endüstrisindeki kurutma fırınlarında kullanılabilir. Damlama noktası 250 °C.

Molykote  G-0101

Yüksek devir uygulamaları için mineral yağ bazlı lityum sabunlu grestir. Raylarda, asansör yataklarında, elektrik motorlarında kullanılabilir. Damlama noktası 260 °C.

Molykote  G-0102

Sulu ve nemli uygulamalar için kullanılan kalsiyum kompleks ağır hizmet yatak gresidir. Geniş sıcaklık aralığında kullanılabilir ve suyla akıp gitmeye karşı mükemmel direnç özelliği sunar. Molykote G-0102 pasa ve aşınmaya karşı eşsiz bir koruma sağlar. Damlama noktası 300°C.0

Molykote  G-0050 FG

Yağlayıcı maddelerin tesadüfi gıda temasına izin veren FDA21 CFR 1789.3570 şartnamesine uygun 0 NLGI lı genel amaçlı yumuşak grestir. Alüminyum kompleks sabunlu mineral baz yağlıdır. Damlama noktası 216 °C dir. Gıda üretim makinelerindeki zincir ve dişli sistemlerinde kullanılabilir. Suyla yıkanmaya karşı dirençlidir. Yüksek yük taşıma kabiliyetine sahiptir.

Molykote  G-0051 FG

Yağlayıcı maddelerin tesadüfi gıda temasına izin veren FDA21 CFR 1789.3570 şartnamesine uygun 1 NLGI lı genel amaçlı grestir. Alüminyum kompleks sabunlu mineral baz yağlıdır. Damlama noktası 232 °C dir. Gıda üretim makinelerindeki zincir, dişli ve rulmanlarda kullanılabilir. Suyla yıkanmaya karşı dirençlidir. Yüksek yük taşıma kabiliyetine sahiptir.

Molykote  G-0052 FG

Yağlayıcı maddelerin tesadüfi gıda temasına izin veren FDA 21 CFR 1789.3570 şartnamesine uy amaçlı grestir. Alüminyum kompleks sabunlu mineral baz yağlıdır. Damlama noktası 246 °C dir. makinelerindeki zincir, dişli ve rulmanlarda kullanılabilir. Suyla yıkanmaya karşı dirençlidir. Yüks kabiliyetine sahiptir.

Molykote  P 1900

Gıda imalatı makinalarında kullanılmak üzere geliştirilmiş,sıcaklık yüksek basınç ve su direnci olan, çok amaçlı bir gres pastedir.Orta ve düşük hızlarda çalışan sistemler ve her tür kaymalı yataklarda kullanılabilir. Özellikle temizliğin ön planda olduğu yağlanma noktalarında kaulanılır.

Molykote  FOOD GRADE SPRAY

Yağlaıcı maddelerin tesadüfi gıda temasına izin veren FDA21 CFR 1789.3570 şartnamesine uygun mineral baz yağlı spreydir.

Molykote  G-68

Plastik/Plastik, Plastik/Metal ve Metal/Metal sürtünme noktaları için yüksek verimli, düşük ve orta dereceli hızlara, orta dereceli ve aşırı basınçlara, dayanıklı grestir. Kurşun ve Nikel içermez. MOLYKOTE G 68 genel olarak düşük hızlara ve basınca maruz yağlama noktalarında kullanılır. MOLYKOTE G 68 elektrikli diş fırçalama cihazlarının ve kağıt kırpma makinelerinin dişlilerinde kullanılabilir.

Molykote  PG 75

Karşılıklı plastik/plastik & plastik/metal yüzeyler için yüksek verimli, düşük ve normal hızlara, hafif ve düşük basınçlara dayanıklı üniversal grestir. MOLYKOTE PG 75 plastik/plastik, plastik/metal sürtünmenin var olduğu kaymalı, bilyeli yataklarda çok düşük sürtünmeli, uzun ömürlü ve gürültüsüz çalışma imkanı sağlar. Hem plastik hem de metal malzemeler ile uyumluluğu geniş çalışma sıcaklığı aralığı sayesinde malzemeler üzerinde koruyucu bir etki yaratarak yağlama periyotlarında belirgin artışlar sağlar.

Molykote  G-1001

Molykote G-1001 lityum kompleks kalınlaştırıcının yüksek sıcaklık özellikleriyle, çok iyi rafine edilmiş mineral yağ ve sentetik yağ kombinasyonunun düşük sıcaklık özelliklerini birleştiren yüksek performanslı – düşük maliyetli bir grestir.

Molykote  G-1002

Sulu ve nemli uygulamalar için kullanılan kalsiyum kompleks ağır hizmet yatak gresidir. Geniş sıcaklık aralığında kullanılabilir ve suyla akıp gitmeye karşı mükemmel direnç özelliği sunar. Molykote G-0102 pasa ve aşınmaya karşı eşsiz bir koruma sağlar. Damlama noktası 300°C.0

Molykote  G-0050

Yağlayıcı maddelerin tesadüfi gıda temasına izin veren FDA21 CFR 1789.3570 şartnamesine uygun 0 NLGI lı genel amaçlı yumuşak grestir. Alüminyum kompleks sabunlu mineral baz yağlıdır. Damlama noktası 216 °C dir. Gıda üretim makinelerindeki zincir ve dişli sistemlerinde kullanılabilir. Suyla yıkanmaya karşı dirençlidir. Yüksek yüktaşıma kabiliyetine sahiptir.

Molykote  G-0051

Yağlayıcı maddelerin tesadüfi gıda temasına izin veren FDA21 CFR 1789.3570 şartnamesine uygun 1 NLGI lı genel amaçlı grestir. Alüminyum kompleks sabunlu mineral baz yağlıdır. Damlama noktası 232 °C dir. Gıda üretim makinelerindeki zincir, dişli ve rulmanlarda kullanılabilir. Suyla yıkanmaya karşı dirençlidir. Yüksek yük taşıma kabiliyetine sahiptir.

Molykote EM 30 L

Plastik -plastik, plastik-metal ve kauçuk-metal akşamların yağlanmasında kullanılan katı yağlayıcılı sentetik ağır hizmet gresi. NLGI değeri 1 plastik dişlilerde yük altında çalışan aşman plastik akşamlarda kullanılabilir.

Molykote EM 50 L

Plastik -plastik, plastik-metal ve kauçuk-metal aksamların yağlanmasında kullanılan katı yağlayıcılı sentetik ağır hizmet gresidir. NLGI değeri 1 olup, plastik dişlilerde yük altında çalışan aşınan plastik aksamlarda kullanılabilir. Sesi absorbe edebilen yapısı sayesinde makine aksamlarının sesiz çalışmasını sağlar.

Molykote 1122

Sentetik yağ bazlı mükemmel yapışma kabiliyetine sahip zincir ve açık dişli gresidir. MOLYKOTE 1122, çok yapışkan gres ihtiyacı duyulan, aşırı yük ve ağır ortam şartları altında çalışan zincir, dişli tahrikleri, kaymalı kurutma sistemlerindeki zincir, dişli aksamların yağlamasında kullanılır.

Molykote YM 102

Düşük – orta hızlarda ve yüksek yük altında çalışan plastik/plastik ve metal/plastik uygulamalarında kullanılan ağır hizmet gresidir. Otomobillerde bulunan plastik dişlilerde ve ses-görüntü sistemlerindeki dişlilerde başarıyla kullanılmaktadır. Çalışmasıcaklıkaralığı -50 / +150 °C dir.

Molykote G 4500

G-4500 ÇokAmaçlı Sentetik Gresi PAO baz yağına, Alüminyum kompleks kalınlaştırıcıya ve teflon (PTFE) gibi katkılara sahiptir. Yağlayıcı maddelerin tesadüfi gıda temasına izin veren FDA21 CFR 1789.3570 şartnamesine uygundur. Diğer madeni esaslı greslere nazaran daha yüksekyük taşıma, su direnci ve uzun çalışma ömrü sağlayacak biçimde formüle edilmiştir. Pek çok plastik ve kauçuklu malzemeleri de kapsayan geniş bir endüstriyel malzeme uyumluluğuna sahiptir.Mükemmel düşük sıcaklık torku ve suyla yıkama direncine sahiptir. Damlama noktası 270 ° C dir.

Molykote G 4501

G-4501 çok amaçlı, 1 NLGI lı sentetik gres, PAO baz yağına, Alüminyum kompleks kalınlaştırıcıya ve teflon (PTFE) gibi katkılara sahiptir. Yağlayıcı maddelerin tesadüfi gıda temasına izin veren FDA21 CFR 1789.3570 şartnamesine uygundur. Rulmanlı ve kaymalı yataklarda, pimlerde, kamlarda, kızaklarda, sonsuz dişlilerde, dişli ve diğer makine aksamlarında kullanılabilir. İnce kıvamı sayesinde otomatik yağlama sistemlerine uygundur. Pek çok plastik ve kauçuklu malzemeleri de kapsayan geniş bir endüstriyel malzeme uyumluluğuna sahiptir. Damlama noktası 270 °C dir.

Molykote G 4700

PAO baz yağına, Lityum kompleks kalınlaştırıcı, Molibdendisülfit (M0S2) gibi katkılara sahiptir. Titreşim ve ani şok yükleri de kapsayan aşırı yük uygulamaları için geliştirilmiştir. Cincinnati Machines’in P64 şartnamesine sahiptir. Molykote® G-4700 Aşırı Basınç Sentetik Gresi pek çok gıda teması olmayan metal işleme makineleri,

motorlar, fanlar, üfleyiciler, konveyorler, tekerlek rulmanları ve aşırı basıncın olduğu, uzun yağlama sürelerinin istendiği benzeri uygulamalarda kullanılabilir. Damlama noktası 285 °C dir.

Molykote G 2001

Molykote G-2001 lityum kalınlaştırıcılı sentetikyağ bazlı birgrestir. Molykote G-2001 mükemmeldüşüksıcaklıközellikleri sunar. Molykote G-2001 korozyon ve aşınmaya karşı eşsiz koruma sağlar. Katı yağlayıcıların yokluğu Molykote G-2001 ‘i yüksek hızlarda küçük ve orta büyüklükteki rulmanlar için çok uygun kılar. Damlama noktası 190 °C dir.

Molykote G 2003

Yüksek performanslı, lityum sabunlu, sentetik hidrokarbon baz yağlı grestir. Plastik/metal, plastik/ plastik kombinasyonlarında orta – yüksek hızlı ve yüksek basınç uygulamalarında kullanılabilir. Yüksek su direncine sahiptir. Uzun süreli yağlama yapar. Oksidasyona karşı dirençlidir. Damlama noktası 190 °C dir.

Molykote PG 65

Yüksek performanslı lityum sabunlu sentetik hidrokarbon baz yağlı plastiklerle uyumlu grestir. NLGI değeri 1 dir. Düşük sürtünme katsayısına sahiptir yüksek devir uygulamalarında kullanılabilir. MOLYKOTE PG 65 otomotiv sektöründeki güç iletim kablolarında ve elektrik motorlarında kullanılabilir.

Molykote MH 62

Sentetik hidrokarbon baz yağlı, lityum kalınlaştırıcılı, yüksekyük taşıma kapasitesine sahip grestir. Kontrol kablolarında, elektrik motorlarında, ses ekipmanlarında ve rulmanlarda kullanılabilir.

Sentetik (POE) Baz Yağlı Gresler

Molykote BG 20

Aşırı yük çok yüksek hızlar ve yüksek sıcaklıklarda çalışabilen sentetik ester baz yağlı grestir. MOLYKOTE BG 20 genel olarak elektrik motorlarımn, fırın fanlarının rulmanlarında kullanılır.

Molykote BG 555

Sentetik ester yağ bazlı, çokyüksek devir ve yüksek sıcaklıkgresidir. Sesi absorbe etme özelliği nedeniyle gürültüsüz çalışma olanağı sağlar. MOLYKOTE BG 555 ana hammaddesi özel olarak saflaştırılmış ve çok özel katkılarla karıştırılarak yağ bazı viskozitesi düzenlenmiştir. MOLYKOTE BG 555 gresi tozdan arındırılmış özel ortamlarda imal edilmiştir. Bu özel nedenlerden ötürü çalışma esnasındaki gürültüyü en aza indirime özelliğine sahiptir. MOLYKOTE BG 555 anti-pas özelliği sayesinde sadece normal ortam neminde değil en ağır şartlar altında dahi paslanmaya karşı mükemmel koruma sağlar. Otomotiv endüstrisinde kullanılan elektrik ekipmanlarının, motorların vs. tuzlu su ile temasında dahi paslanmasını önleme özelliğine sahiptir.

Molykote 7514

Yüksek devirle çalışan yataklarda kullanılan sentetik baz yağlı hız gresidir. Özellikle transmisyon motorlarında başarıyla kullanılmaktadır. Çalışma sıcaklık aralığı -40 / +180 °C dir.

Sentetik (Flor-Silikon) Baz Yağlı Gresler

Molykote 1292

Kimyasal dayanımı yüksek uzun ömürlü flor silikon bazlı rulman gresidir. Kimyasal etkiye maruz, yüksek sıcaklığın olduğu mekanik aksamlarda kullanılabilir. Poliürea kalınlaştırıcılıdır. NILGI değeri 1 dir. Damlama noktası 300° C dir Yüksek viskoziteli olduğu için yüksek devirli rulmanlarda önerilmez. Su dayanım mükemmeldir. 1292 genel olarak kalıp baskı yataklarında, kapalı ve süresiz yağlama isteyen rulmanlı yataklarda vs. kullanılır. Pek çok kauçuk ve sentetik, plastik malzeme ile uyumludur.

Molykote 3451

Kimyasal dayanımı yüksek, 2 NLGI lı, flor silikon bazlı, uzun ömürlü rulman gresidir. Yüksek sıcaklıkaltında çalışabilir. Su dayanımı mükemmeldir. Damlama noktası 280° C dir. Yüksek viskoziteli olduğu için yüksek devirli rulmanlarda önerilmez. Asit, klorit, bazı çözücü ve pek çok kimyasala karşı dirençlidir. Pek çok kauçuk ve sentetik, plastik malzeme ile uyumludur.

Molykote 3452

Kimyasal dayanımı yüksek, 3 NLGI lı, flor silikon bazlı, uzun ömürlü vana gresidir. Yüksek sıcaklık altında çalışabilir. Su dayanımı mükemmeldir. Damlama noktası 300° C dir. Asit, klorit, bazı çözücü ve pek çok kimyasala karşı dirençlidir. Pek çok kauçuk ve sentetik, plastik malzeme ile uyumludur. 3452 genel olarak kimya ve mineral yağ endüstrilerindeki vana, musluk ve ambalajlar, mekaniktecrit sistemlerindeki küresel vanalar ve pompalar, mafsallardaki rulmanlar ve vakum altında çalışan ekipmanların yağlama noktalarında kullanılır.

Sentetik (PFPE) Baz Yağlı Gresler

Molykote HP 870

Perfluoro polyether yağ bazlı ağır hizmet gresidir. Çok yüksek sıcaklıklarda çalışabilir. (Kısa süreli 280 °C) Damlama noktası yoktur. Yüksek kimyasal dayanımı ve yüksek yük taşıma kapasitesine sahiptir. Pek çok plastik ve elostomer ile uyumludur. HP 870 genel olarak çok yüksek sıcaklıkların olduğu fırın konveyör rulmanlarında ve yataklarında, fan ve pompa rulmanları soğutma sistemlerinin kaymalı ve rulmanla yataklarında ayrıca kimya ve petrokimya endüstrisindeki doldurma ekipmanlarının yataklarında kullanılır.

Molykote HP 300

Özel bir sentetik yağ ve katkılara sahip gıda uyumlu çok yüksek sıcaklık ve basınç gresidir. Damlama noktası yoktur, çalışma esnasında yumuşamaz ve akmaz. Diğer greslere nazaran çok daha uzun ömürlü yağlama süresi sağlar. Plastik ve kauçuk malzemeler ile uyumludur. Sanayide kullanılan pek çok kimyasal maddeye karşı son derece dirençlidir. Özellikle çok yüksek sıcaklık uygulamalarında (fırın konveyör rulmanları ve zincirlerinde) muazzam bir yağlama performansı gösterir. Kısa süreli 300 °C nin üzerindeki sıcaklıklara direnç gösterebilen Molykote HP 300 gresi, yüksek sıcaklıklardaki çok düşükyağ buharlaşması özelliği sayesinde en uzun süreli yağlamayı sağlar. Yağlayıcı maddelerin tesadüfi gıda temasına izin veren FDA 21 CFR 1789.3570 şartnamesine uygundur.

Sentetik (Silikon) Baz Yağlı Gresler

Molykote 111 COMPOUND – 1kg

Yüksek viskoziteli vana ve sızdırmazlık gresidir. 111 compound valf, vana, o-ring ve musluklarda, bilhassa aşırı sıcaklığa ve kimyevi maddelere maruz olanlarda yağlama ve tecrit maddesi olarak basınçlı vana ve musluklarda, yangın söndürücülerinin ve su sertleştiricilerinin vanalarında, teleskop o-ringlerinde, sıvı-gaz depo ağızlarında vb. kullanılır. 111, mineral yağlardan, bitkisel yağlardan ve havadan fazlaca etkilenmez. Genellikle seyreltilmiş asitlere, alkalinlere ve pek çok solüsyona karşı direnç gösterir.

111 pek çok organik ve inorganik kimyasal maddeye karşı dirençlidir. Ancak yine esas uygulamadan önce denemeler yapılmalıdır. 111 kesinlikle sıvı oksijen ile temas olan noktalarda kullanılmamalıdır.

Molykote G 5032

Silikon içerikli PTFE katkılı yüksek sıcaklık gıda gresidir .Yağlayıcı maddelerin tesadüfi gıda temasına izin veren FDA21 CFR 1789.3570 şartnamesine uygundur. MOLYKOTE G 5032 gresi genel olarak çok geniş sıcaklık aralığında yüksek performans sunar, kimyasal direnci yüksek, suylayıkanmaya karşı dayanıklı olan bu ürün, gıdateması olabilecek, plastik ve metal yataklarda, dişli gruplarında başarıyla kullanılabilir.

Molykote G 807 V 1

PTFE katkılı düşük sürtünmeli silikon compound. Beyaz renklidir. Plastik/ metal ve meta / kauçuk uygulamaları için uygundur.

Molykote 33 LIGHT & MEDIUM – 1

MOLYKOTE 33 light ve medium nispeten düşük basınçlara, düşük ve orta dereceli hızlara ve çok düşük ile yüksek sıcaklıklara maruz kalan yağlama noktalarında kullanılır. MOLYKOTE 33 light ve medium genel olarak derin dondurma ile soğuk hava depolarındaki nakil araçlarının rulmanlarında, bovvden kablolarında (güç aktarma kabloları-otomotiv sanayi), elektrikli saat motorlarında, cam sileceği motorlarında, fotoğraf, optikve hassas ölçüm cihazlarında kullanılır.

Molykote 41GREASE -1

Çok yüksek sıcaklıklarda hizmet veren plastiklerle uyumlu silikon grestir. MOLYKOTE 41 orta dereceli basınç, düşük hızlara ve bilhassa çokyüksek sıcaklıklara maruz kalan parçaların yağlanmasında, fırın nakil aracı rulmanları, eriyik tuz pompalarında, buhartürbini regülatörtertibatlarında, kuvvetli akım şalterlerinde kullanılır. İçerisindeki karbon siyahı nedeni ile damlamaz, akmaz ve erimez. Elektrik iletkenliği yüksektir.

Molykote 44 LIGHT & MEDIUM -1

Plastikler ile uyumlu yüksek devirlere uygun silikon esaslı grestir. MOLYKOTE 44 light ve medium nispeten düşük basınçlara, aşırı hızlara ve düşük ile çok yüksek sıcaklıklara maruz kalan yağlama noktalarında kullanılır. MOLYKOTE 44 light ve medium genel olarak tekstil ve kurutma makineleri, elektrikli motorlar, soğutma fanı yatakları, fırın vantilatörü yataklarında vs. kullanılabilir.

Molykote 55 O-RING -1

Silikon esaslı o-ring yağlayıcıdır. Uçak, otomotiv ve genel sanayi uygulamalarındaki pnömatik sistemlerdeki kauçuk ve metaller arasındaki dinamik yağlamayı sağlar. Oksitlenmeye karşı yüksek direnç gösterir.

Molykote®7348 -1

Yüksek sıcaklık ve düşük devir uygulamaları için silikon esaslı lityum kompleks kalınlaştırıcılı grestir. Damlama noktası 298 °C dir. Suya karşı direnci mükemmeldir. Silikon yağ bazında düşük buharlaşma gösterir, bu nedenle yağda uzun süre sertleşme görülmez.

Molykote 7325 – 25

Silikon esaslı, lityum kalınlaştırıcılı ve EP katkılı grestir. Yüksek yük taşıma kabiliyetine sahiptir. Otomotiv sanayinde marş motoru ve silecek motoru rulmanlarında kullanılır.

Molykote DC 4 COMPOUND – 5 litre 392

Di elektrik özelliğine sahip silikon esaslı compound. Yüksek su dayanımına ve yüksek sıcaklık dayanımına sahiptir. DC 4 compound şalt sahalarındaki kesici ve ayırıcı mekanizmalarının yağlanmasında ve elektrik atlamalarını önlemede kullanılır. Di elektrik direnci 16 kV.

Molykote DC 340 HEAT SINKS COMPOUND

Yüksek termal iletkenliğe sahip kürleşmeyen silikon compound.

Molykote PG 21

Plastiklerle uyumlu, su direnci yüksek silikon esaslı grestir. MOLYKOTE PG 21 genel olarak her türlü bilyeli yatak, kaygan ve düz yatak ile kılavuzlar, mafsallar ve kamalı miller, düşük-normal devir ve normal basınca maruz kalan, yağlama noktalarında kullanılır. Bowden kablolarında, su pompalarında, rulman yataklarında ve ev eşyalarının, oyuncakların ve elektrikli eşyaların plastik aksamlarının yağlanmasında kullanılabilir.

Molykote PG 54

Plastikler ile uyumlu orta – yüksek hız ve aşırı basınç gresidir. Yüksek oksidasyon direncine sahiptir. Genelde rulman yataklarında, video ve ses kaseti mekanizmalarında su pompalarında, bowden kablolarında, çamaşır makinelerinde ve bulaşık makinelerinde kullanılır.

Molykote DC HIGH VACUUM GREASE

Yüksek viskoziteli vana sızdırmazlık gresidir. Yüksek vakum altında çalışan kontrol valflerinde kullanılabilir. Suya ve kimyasallara direnci iyidir. O-ring ve conta yağlamasında da kullanılabilir.

Molykote G 72 25 KG

Lityum kompleks kalınlaştırıcılı, silikon esaslı, plastikler ile uyumlu grestir. Güç iletim kabloları, vites değiştirme kabloları ve debriyaj kavrama kablolarını yağlamada kullanılabilir.

Molykote G 5008 – 1 kg

Di elektrik özelliği taşıyan yalıtkan silikon grestir. 200° C ye kadar çalışma performansı gösterir. G 5008 şalt sahalarındaki kesici ve ayırıcı mekanizmalarının yağlanmasında ve elektrik atlamalarını önlemede kullanılır.

Molykote 822 M -1kg

Metal/metal, metal/plastik ve metal/elastomer uygulamalarında kullanılan yüksek performanslı silikonlu gresdir. Düşük yüklerde, düşük ve orta hızlarda nemli ve ıslak ortamlarda kullanılabilir. Servo frenlerde, sızdırmazlık ringlerinde ve hidrolik-pnomatik sistemlerde başarıyla kullanılmaktadır.

Pasteler; Cıvata Montajı, Genel Montaj ve Kaynama Önleyici

Molykote 1000 PASTE

1100° C ye varan sıcaklıklar altında çalışan ve bir kez monte edildikten sonra tekrar sökülmesi icap eden cıvata bağlantıları için kullanılır. Burada sabit ön gerilme kuvvetleri elde etmek için yağlayıcı maddenin düzgün dağılmış sürtünme değerleri göstermesi gerekmektedir. MOLYKOTE 1000 istenen bu değerleri başarıyla gösterebilmektedir. MOLYKOTE 1000 genel olarak silindir kapağı cıvatalarında, petrokimya, demir-çelik vb. sanayindeki türbin cıvata bağlantılarında kullanılır.

Molykote D PASTE

MOLYKOTE D kaymalı ve sürtünmeli yüzeylerde aşırı basınç altında çalışan ve “temiz” yağlama gerektiren makine elemanlarında, bilhassa düşük hızlarda ve rodaj devresinde kullanılır. MOLYKOTE D genel olarak elektrikli ev aletlerin, paketleme, büro, ölçme makinelerinin, gıda (yiyecek-içecek) ve tekstil alanında faaliyet gösteren makinelerin yağlama gerektiren noktalarında kullanılır. İnce bir film tabakası oluşmasının çok zor olduğu yerlerde MOLYKOTE DX kullanılması tavsiye edilir.

Molykote G RAPID PASTE

Alıştırma ve rodaj yağlayıcısı olarak özellikle düşük sürtünme kat sayısı elde etmek amacıyla yeni makineler, kılavuz, ray, takım tezgahları, vidalı mil, punta uçları, dişli çark, helezon dişli, şanzıman dişli takımları, somunlar, buhar ve içten yanmalı motorlardaki dişliler, buhar kazanları ve kimya sanayinde yüksek ısı ve basınç altında çalışan kaygan yatak yüzeylerinde, her tür sıkı geçme işlemleri ile bilyeli yataklar, flanş ve cıvataların sıkışma ve montajlarında, armatürlerde, santrifüjlü, eksenel ve dişli pompalarda, kesme, delme ve zımbalama işlemlerinde vs. kullanılabilir.

Molykote G-N PLUS

Alıştırma ve rodaj yağlayıcısı olarak yeni makineler, kılavuz, ray, takım tezgahları, vidalı mil, punta uçları, dişli çark, helezon dişli, şanzıman dişli takımları, somunlar, buhar ve içten yanmalı motorlardaki dişliler, buhar kazanları ve kimya sanayinde yüksek ısı ve basınç altında çalışan kaygan yatak yüzeylerinde, her tür sıkı geçme işlemleri ile bilyeli yataklar, flanş ve cıvataların sıkışma ve montajlarında,

armatürlerde, santrifüjlü, eksenel ve dişli pompalarda, kesme, delme ve zımbalama işlemlerinde vs. kullanılabilir.

Molykote HSC PLUS

Düşük hızlara, yüksek sıcaklık ve korozif ortamlarda çalışan, düşük ve sabit sürtünme katsayısı gerektiren yağlama noktalarında ve elektrik iletkenliği istenen yağlama noktalarında kontak yağlayıcısı olarak kullanılabilir. MOLYKOTE HSC genel olarak türbinler, içten yanmalı motorlar, egzoz civataları, dizel motorların turbo aksamlarında, petrokimya tesisleri, gaz jeneratörleri, demir-çelik tesisleri, aşırı sıcaklıkve korozyonun hakim olduğu ortamlardaki civata, somun ve flanş bağlantılarında kullanılır.

Molykote M-77

Düşük ila orta yükler, düşük hızlarda çalışan su ve aşırı sıcaklıklara maruz kalan yağlama noktaları için uygundur. 230° C nin üstündeki uygulamalarda taşıyıcı madde hiçbir kalıntı bırakmadan uçar ve geriye kalan kuru yağlayıcı 450° C ye kadar yağlamaya devam eder. Bu ürün sürtünmeli temas yüzeyleri olan fren tespit mekanizmalarında ve disk frenlerin fren pistonlarında başarıyla kullanılmaktadır.

Molykote P 1600

Düşük hızlara, yüksek sıcaklık ve korozif ortamlarda çalışan, düşük ve sabit sürtünme katsayısı gerektiren yağlama noktalarında civata bağlantılarında kaynamayı önleyici ve elektrik iletkenliği istenen yağlama noktalarında kontakt yağlayıcısı olarak kullanılabilir. MOLYKOTE P 1600 genel olarak türbinler, içten yanmalı motorlar, egzoz civataları, dizel motorların turbo aksamlarında, petrokimya tesisleri, gaz jeneratörleri, demir-çelik tesisleri, aşırı sıcaklık ve korozyonun hakim olduğu ortamlardaki civata, somun ve flanş bağlantılarında kullanılır.

Molykote  P 37

Çok yüksek sıcaklık altında çalışan ve bu yüzden kaynama yapan civata, saplama ve somunların montajında kullanılır. MOLYKOTE P 37 genel olarak enerji santrallerindeki, türbinler, içten yanmalı motorlar, petrokimya tesisleri, gaz jeneratörleri, demir-çelik tesisleri, aşırı sıcaklıkve korozyonun hakim olduğu ortamlardaki civata ve somun, flanş bağlantılarında kullanılır. Spesifikasyonları: Siemens TLV 9600 02/02 ve EDF-PMUC 04034 şartnamelerine uygundur.

 

Molykote P 74

Çok yüksek sıcaklık altında çalışan ve bu yüzden kaynama yapan civata, saplama ve somunların montajında kullanılır. MOLYKOTE P 74 genel olarak enerji santrallerindeki, türbinler, içten yanmalı motorlar, petrokimya tesisleri, gaz jeneratörleri, demir-çelik tesisleri, aşırı sıcaklıkve korozyonun hakim olduğu ortamlardaki civata ve somun, flanş bağlantılarında kullanılır.

 

Gres-Pasteler – Yüksek Sıcaklık Film ve Sürekli Yağlama

 

Molykote CU 7439

MOLYKOTE CU-7439 nispeten düşük ve orta dereceli basınç, düşük hız ve aşırı korozif, su ve buharla doğrudan teması olan 300° C’ ye kadar yüksek sıcaklığa maruz kalan parçaların yağlanması için kullanılır. MOLYKOTE Cu-7439 genel olarak fren sistemlerinin, serbest kam sistemlerinin, disk fren kampanalarının arka yüzlerinin ve egzoz civatalarının yağlanmasında kullanılır.

 

Molykote DX GREASE – PASTE

MOLYKOTE DX kaymalı ve sürtünmeli yüzeylerde aşırı basınç altında çalışan ve “temiz” yağlama gerektiren makine elemanlarında, bilhassa düşük hızlarda ve rodaj devresinde kullanılır.

 

Molykote E PASTE

Katı yağlayıcılar içeren düşük sıcaklıklar altında mükemmel performans gösterebilen uzun ömürlü yağlama sağlayan paste. Metal/metal ve plastik/plastik uygulamalarında, yüksek basınç altında çalışan kaymalı yataklarda ve kaymalı yüzeylerde çok iyi performans gösterir. Aynı zamanda metal ve yağa dayanıklı kauçuk sistemlerinde, otomotiv sektöründe otomatik hareket eden radyo antenlerinde, kayak takımlarının klipslerinde, mobilya sektöründeki menteşelerde, burçların yağlanmasında başarıyla kullanılmaktadır. Çalışma sıcaklık aralığı -50 / +160° C dir. Damlama noktası yoktur.

 

Molykote P 40

Bilhassa aşırı korozif ortam ve su temasına maruz kalan ve ağır yük altında çalışan noktaların yağlamasında kullanılan, yağlı, metal içermeyen paste. Fren mekanizmalarının değişikyağlama noktalarında, korozyona ve suyla yıkamaya maruz zincirli aksamların, fren rodlarında, ticari araçların akslarında, kam ve kaymalı yataklarda, açık dişli sistemlerinde sürekli yağlayıcı olarak kullanılmaktadır.

 

Molykote TP 42

MOLYKOTE TP 42, aşırı yüke maruz, su ve metal işleme sıvıları ile yıkamaya karşı koruma istenen kaymalı yüzeylerde kullanılır. Bilhassa metal işleme makinelerinin aynalarında kullanılması tavsiye edilir.

 

Molykote U-N

MOLYKOTE U-N 200° C’ nin üzerinde çalışan rulmanlı ve kaymalı yatakların, mafsalların kuru yağlaması için kullanılır. Daha yüksek sıcaklıklarda sıvı taşıyıcı buharlaşır ve geriye kalan katı yağlayıcılar 450° C, havasız ortamlarda ise daha yüksek sıcaklıklara kadar yağlama görevinin sürdürür. Sentetik bazlı MOLYKOTE M 30 ile inceltilebilir. MOLYKOTE U-N genel olarak rulmanlı ve kaymalı yataklar, demirçelik işletmelerindeki döküm potalarının yataklarında, konveyör bantlarının silindirlerinde, fırın ve fırın arabalarında, zincir ve zincirli taşıma rulolarında, pres- ütülerde, madeni yağdan yoksun malzemelerde, lastik ve deri contalarda, o-ringlerde kullanılır.

 

Molykote P-1500

Beyaz katı yağlayıcılar içeren gres paste. Temiz yağlama istenilen noktalarda aşırı basınç ve su dayanımı gerektiren uygulamalarda kullanılabilir. Yarı sentetiktir. -50 /160° C ye kadar yağlama sağlar.

 

Molykote P-1900 -1KG

Yağlayıcı maddelerin tesadüfi gıda temasına izin veren FDA21 CFR 1789.3570 şartnamesine uygun yüksek sıcaklıklara dayanıklı gres paste. 300° C de yağlamaya devam eder. Aşırı basınçlara mukavimdir.

 

Kaplamalar-Kuru Film Yağlayıcılar

 

Molykote 3402 C

MOLYKOTE 3402 C korozif ortam, aşırı yük ve normal hızdaki hareketlerin olduğu, kirlilik ve teknik sebeplerden dolayı yağ ve gres kullanımının arzu edilmediği yağlama noktalarında ve korozif etkilere karşı koruma istenen (paslanmaya karşı v.b.) yüzeylerde kullanılır. MOLYKOTE 3402 C genel olarak uçakların kumanda ve tahrik ekipmanlarında, çelik cıvatalı kavramalarda, vidalı millerde, seralarınhavalandırmatertibatlarında, gergi mesnetlerinde, türbin millerinde, vs. kullanılır. Hava kurutmalıdır.

 

Molykote D 321 R

MOLYKOTE D 321 R aşırı yük, normal hız, osilasyona maruz kaymalı yataklarda, rodaj döneminde, aşırı sıcaklığa karşı ve vakumlu ortamlarda, kuru yağlama istenen sürtünmeli ortamlarda kullanılır. MOLYKOTE D 321 R genel olarak, silindir başlı cıvatalarda, tost makinelerinin sürücülerinde, otomobil dikiz aynalarının mekanizmalarında, tekstil makineleri en açma millerinde, yüksek gerilim şalterlerinde, aşırı yük altında çalışan dişli takımlarının rodaj devresinde, vakum ve radyasyon altında çalışan cihazlarda, vb. yerlerde kullanılır. Hava kurutmalıdır.

 

Zincir Yağları

 

Molykote M-30 SANYO 399

Molibdendisülfit katkılı yüksek sıcaklık sentetik zincir yağıdır. 250° C ye kadar sıvı yağlamaya devam eder 250° C den sonra içerisindeki baz yağı uçarak 450° C kadar kuru yağlamaya devam eder.

 

Molykote MKL-N

Molibdendisülfit içerikli yüksek viskoziteli zincir yağı. MOLYKOTE MKL-N yağlama nipeli olmayan, hızlı hareket eden güç aktarıcı zincirlerin yağlanmasında kullanılır. MOLYKOTE MKL-N genel olarak motosiklet zincirleri, arazi araçlarının tahrik zincirlerinde ve hassas ölçü cihazı zincirlerinde kullanılır. Zincir baklalarının arasına iyi sızarak mükemmel yağlama ve koruma sağlar. Bünyesine toz elyaf uçuntusu v.b. maddeleri kabul etmez.

 

Molykote POLYGLISS

MOLYKOTE Polygliss-N, hertürlü zincirin, menteşelerin, açıkta çalışan dişlilerin, mafsallı bağlantıların, vidalı millerin bilhassa ağır iklim şartlarının, nemli ortamın hakim olduğu yerde çalışan ekipmanların yağlanmasında kullanılır.

 

Molykote OMNIGLISS

Düşük viskoziteli zincir yağıdır. Her türlü zincirin, menteşelerin, açıkta çalışan dişlilerin, mafsallı bağlantıların, vidalı millerin bilhassa ağır iklim şartlarının, nemli ortamın hakim olduğu yerde çalışan ekipmanların yağlanmasında kullanılır.

 

Molykote S1500

Tam sentetik ester baz yağlı yüksek sıcaklık zincir yağıdır. MOLYKOTE S-1500 -10 / +200 °C sıcaklık aralıklarında çalışan ve sıvı yağ ile yağlanan her türlü zincirli aksamın (laklama üniteleri, kurutma fırınları vs.) yağlamasında kullanılır. Buharlaşma oranı çok düşüktür. ISO VG: 100

 

Molykote S1501

Tam sentetik ester baz yağlı yüksek sıcaklık zincir yağıdır. MOLYKOTE S-1501 -25 / +250 °C sıcaklık aralıklarında çalışan ve sıvı yağ ile yağlanan her türlü zincirli aksamın (laklama üniteleri, kurutma fırınları vs.) yağlamasında kullanılır. Buharlaşma oranı çok düşüktür. ISO VG: 125-140

 

Molykote S1502

Tam sentetik ester baz yağlı yüksek sıcaklık zincir yağıdır. MOLYKOTE S-1502 -30 / +250 °C sıcaklık aralıklarında çalışan ve sıvı yağ ile yağlanan her türlü zincirli aksamın (laklama üniteleri, kurutma fırınları vs.) yağlamasında kullanılır. Buharlaşma oranı çok düşüktür. ISO VG:150

 

Molykote S1503

Tam sentetik ester baz yağlı yüksek sıcaklık zincir yağıdır. MOLYKOTE S-1503 -20 / +250 °C sıcaklık aralıklarında çalışan ve sıvı yağ ile yağlanan her türlü zincirli aksamın (laklama üniteleri, kurutma fırınları vs.) yağlamasında kullanılır. Buharlaşma oranı çok düşüktür. ISO VG: 220

 

Molykote S1504

Tam sentetik ester baz yağlı yüksek sıcaklık zincir yağıdır. MOLYKOTE S-1504 -30 / +250 °C sıcaklık aralıklarında çalışan ve sıvı yağ ile yağlanan her türlü zincirli aksamın (laklama üniteleri, kurutma fırınları vs.) yağlamasında kullanılır. Buharlaşma oranı çok düşüktür.

 

Molykote CO 220

Tam sentetik ester baz yağlı yüksek sıcaklık zincir yağıdır. MOLYKOTE CO 220 laklama tesislerinde, kurutma sistemlerinde ve gerdirme sistemlerindeki aşırı sıcaklığa maruz zincirlerin yağlanmasında kullanıhr-10/ + 250°C. ISOVG:220